WWW.ELAZİZ.THE-UP.COM - ELAZIĞLILAR BURADA BULUŞUYOR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[b]Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F)[/b]

3 posters

[b]Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F)[/b] Empty [b]Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F)[/b]

Mesaj  yamangakgo C.tesi Kas. 03, 2007 12:11 am

Burayı KPSS başlığı altında açtık ama burda A.Ö.F için yardımcı bilgiler vermeye çalışacağım.

Ben bir aöf mezunu olarak aöf'e ilk başladığım zaman aöf ve bölümler hakkında hemen hemen hiçbir bilgim yoktu sonra sonra öğrendim herşeyi(Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler)sordum araştırdım kendi çapımda bayağı bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum.

A.Ö.F'ten mezun olan bir öğrencinin diploması örgün öğretimden mezun olan bir öğrenciyle hiçbir farkı yoktur yani diplomada A.Ö.F'ten mezun olduğunuza dair herhangi bir yazı bulunmamaktadır.Hatta KPSS sınavında İ.İ.B.F mezunlarının girebileceği alanlar birçok örgün öğretim mazunlarının girebileceği bölümlerinden daha avantajlıdır(Girilebilecek meslek daha fazladır).A.Ö.F'te okumak sanıldığı kadar kolay olmamakla birlikte örgün öğretimden daha zordur diyebilirim.Ama kolay yanı ise sınavlarının test şeklinde ve 3 yanlış 1 doğruyu götürmüyor şeklinde olmasıdır.

Günümüzde artık A.Ö.F dersaneleri olduğu için A.Ö.F'ü bitirmek eskiye nazaran daha kolaydır.

Naçizane Tavsiyem:Eğer okulu hiç kalmadan 4 yılda bitirebilmek istiyorsanız işi ciddiye almanız,iyi bir dersaneye gitmenizdir(Dersane derken 7 dersten 7'sinide almaktan bahsetmiyorum,Mesela ben her sene 7 dersten 3 tanesine gittim ve diğer derslerede evde aldığım yardımcı kitaptan çalışarak sınavlara girdim.Başarılı oldum.)
yamangakgo
yamangakgo
Moderatör
Moderatör

Erkek
Nereden Katılıyor? : izmir
Hobileri : ---
Meslek : ----

[b]Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F)[/b] Empty Geri: [b]Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F)[/b]

Mesaj  Teşkilat-ı Mahsusa Cuma Kas. 09, 2007 12:36 am

gakgom açıköğretim hakkında diğer yazılarını bekliyorum.işime yarar... hey206.gif
Teşkilat-ı Mahsusa
Teşkilat-ı Mahsusa
Moderatör
Moderatör

[b]Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F)[/b] Empty Geri: [b]Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F)[/b]

Mesaj  yamangakgo C.tesi Kas. 10, 2007 1:59 pm

Gardaş sen öğrenmek istediğin sorularıda gönderirsen bende yazılarımı onda göre düzenleyebilirim,Hem senin ve diğer arkadaşların bilgilenmesine yardımcı olurum hemde bu konun daha iyi anlaşılmasına yardımcı olurum.
yamangakgo
yamangakgo
Moderatör
Moderatör

Erkek

[b]Açık Öğretim Fakültesi (A.Ö.F)[/b] Empty Eğer sınıvda başarı istiyorsanız çalışmanın dışında

Mesaj  yamangakgo C.tesi Ocak 12, 2008 11:51 pm

Derse çalışarak girmek tabiki büyük avantaj ama her satırı okumanında bi anlamı yok,yok derken faydası tabiki var ama sınavı geçmek için her satırı her cümleyi okumak pek akıllıca bir iş değil.Mesela A.Ö.F sınavında soruların geldiği yerler klasiktir.Mesela sınava girmeden 1-2 hafta önce arasınavsa son 2-3 yılın arasınav,final sınavıysa son 2-3 yılın final,bütünleme sorularını bulun onlara muhakkak bakın çünkü değerli hocalar her sınava ayrı soru hazırlamıyorlar,eğer o testlere bakarsanız 30 soru olan bir dersten iddaa ediyorum en az 15-20'sini gözünüz kapalı yaparsınız,Hatta gördüğünüzde inanamayacaksınız,şıkların yerleri bile aynı.
yamangakgo
yamangakgo
Moderatör
Moderatör

Erkek

Mesaj  Mustafa Kemal TÜRKOĞLU Salı Ocak 15, 2008 10:59 pm

Teşekkür ederiz gakgom yazılarını ben takip ediyorum. wink
Mustafa Kemal TÜRKOĞLU
Mustafa Kemal TÜRKOĞLU
Admin
Admin

Mesaj  yamangakgo C.tesi Ocak 19, 2008 8:29 pm

Vallaha gardaş elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum,İstekleriniz olursa yazılarımı ona görede düzenleyebilirim bilgilenmek istediğiniz konularıda sorabilirsiniz,elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım...
yamangakgo
yamangakgo
Moderatör
Moderatör

Erkek